40 Yaş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

40 Yaş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

0 281

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gençliğin verdiği cilt ışıltısı belirli bir yaşa geldikten sonra kaybolmaya başlar. Bu durumu belirli bir yaşa gelmiş tüm kadınlar kabullenir fakat hepimiz güzel yaşlanmak isteriz. Bu da cilt bakımı yaparak cildimizi korumaktan geçiyor. 40 yaş sonrası cilt bakımı nasıl yapılmalı bunu her yaş alan kadın öğrenmelidir. Bizde sizi aydınlatmak için bu bilgileri paylaştık. Gelin birlikte inceleyelim;

Özenli Bir Cilt Temizliği

40 yaşından sonra gençlik dönemlerinden farklı olarak dikkat etmemiz gereken şeylerin var olduğunu biliyoruz. Bunlardan ilki ve en önemlisi artık 40 yaş üstü cilt ürünlerini tercih etmektir. Yaşlanma karşıtı bir cilt temizleyici seçmelisiniz. Seçtiğiniz yaşlanma karşıtı cilt temizleyici cildinizi besleyecek ve cildinizi yıpratmayacaktır. Sabah ve akşam, her makyajdan sonra bu cilt temizleyici ile cildinizi temizlemelisiniz. Ardından da yine yaşlanma karşıtı bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

 Serum Kullanımı

40’lı yaşlara geldiyseniz cildinizi nemlendirmek, gençleştirmek ve canlandırmak önemlidir. Bunun için serumlar kullanmalısınız. Serumlar cildi destekleyen içeriklere sahiptir. Kırışıklık karşıtı, leke karşıtı gibi farklı farklı seçenekleri de bulunur. Kendiniz için en uygun bulduğunuz serumu alın ve düzenli olarak cildinize uygulayın. Bu sayede cildinizin yaşlanmasını geciktirmiş olacaksınız.

Makyajınızı Güncelleyin

40’lı yaşlara geldikten sonra cildimizi beğenmemeye başlayabiliriz. Daha yorgun ve cansız görüntüsünden rahatsız oluruz. Bunun içinde makyajı daha fazla yapma gereksinimi duyabiliriz. Fakat fondöten, kapatıcı gibi ürünler kırışıklıklara dolarak cildinizi daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle makyaj yapma stilinizi değiştirmelisiniz. Artık amacınız cildinizi daha parlak, canlı ve daha genç göstermek olmalı ve buna uygun makyajlar yapmalısınız. Genç görüntü verecek bir makyaj istiyorsanız cildinizi iyi bir nemlendirici ve serumlar ile nemlendirmeli, dışarı çıkarken ışıltılı güneş kremleri sürmelisiniz. Renkli nemlendiriciler de isteğinize bağlı olarak kullanılabilir. Ardından pembe tonlarda bir krem allık, yine tatlı günlük renklerde rujlar ve ya renkli nemlendiriciler ve yine hafif pembe tonlarda ışıltılı farlar cildinizin daha canlı görünmesini sağlar.

Cildinizi Canlı Gösterin

Cildinizi canlı göstermek için yapabileceğiniz hileler vardır. Yukarıda da dediğimiz gibi ışıltılı bir allık ve ya bronzer kullanarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Highlighter kullanarak cildinizin tepe noktalarını parlak gösterebilirsiniz. Kaşlarınızın şeklinde değişikliğe giderek sizi daha genç gösterecek bir kaş modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızı doldurmak ve biçimli tutmak sizi çok daha genç gösterir. Ağır göz makyajı tercih etmek yerine kaşlarınızın altına parlaklık verecek farlar kullanabilir ve ya pembe açık tonlarda farlar tercih edebilirsiniz. Göz pınarlarınıza highlighter kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenmek de cildinizin canlanmasına ve daha yavaş yaşlanmasına katkı sağlayacaktır. İşlenmiş gıda tüketimi ve sağlıksız trans yağlar belirli bir yaştan sonra uzak durulması gereken ürünlerdir. Sağlıklı yağlar tüketmeye özen gösterilmelidir. Omega 3 açısından zengin besinler kullanılmalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler, avokado, somon, ceviz, keten tohumu gibi besinler içerisinde yüksek oranda omega 3 bulunur. Bu besinleri tüketerek ve diyetlerinize ekleyerek hem beden hem de cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Cevap bırakın