Damarları ve Vücudu Temizleyen Besin Önerileri

Damarları ve Vücudu Temizleyen Besin Önerileri. Bu Besinler Damar ve Vücut Temizliğine İyi Geliyor.

0 396

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çoğu kişi beslenmeyi sadece karın doyurmak olarak görmektedir. Fakat bu durum kesinlikle sanıldığı gibi değildir. Beslenme vücut için gerekli olan vitamin ve minerallerin alınması demektir. Bazı besinler diğer besinlere oranla vücut için daha çok antioksidan özelliği taşır. Bu besinleri tüketmek her insan için çok faydalı olacaktır. Tüketimi durumunda vücut kendini temizler, damarlardaki tıkanıklıklar açılır ve kan dolaşımı hızlanır. Biz sizler için bu besinleri sıraladık. Şimdi birlikte inceleyelim.

Sarımsak

Sarımsağın yapısında çok sayıda kimyasal bulunur. Bunlardan en önemlisi allisindir. A, B1, B2, B, C vitaminleride sarımsağın içerisinde bulunmaktadır. Sarımsak vücutta önemli bir antioksidan olan glutatyonun üretimini arttırır.

Erkek farelerde yapılan deneylerin birinde sarımsak verilen farelerin doku ve kan örneklerinde diğerlerine göre daha az lipid ve karaciğerlerinde daha az kolesterol olduğu görülmüştür. Sarımsak atardamarlara iyi gelir. Toplardamarları genişletir. Sarımsak tüketenlerde tüketmeyenlere göre daha az kalp ve damar hastalığı görülür.

Nar

Araştırmalara göre nar yüksek antioksidan kapasitesi nitrik asit üretimini arttırmaktadır. Bu durum kan akışının daha sağlıklı işlemesini sağlar. Arterler daha sağlıklı hale gelir.

Nar farklı farklı şekillerde tüketilebilir. Suyu içilebilir. Smoothie yapılırken içine konulabilir, nar salatası yapılarak sağlıklı bir ara öğün oluşturulabilir.

Cevap bırakın