Dişlerdeki Tartar Nasıl Yok Edilir?

Dişlerdeki Tartar Nasıl Yok Edilir? Şimdi Birlikte İnceleyelim.

0 365

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dişlerdeki Tartar Nasıl Yok Edilir?

Dişlerde tartar oluşumu dişlerinizin ve gülüşünüzün çirkin görünmesine ve dişlerinizin çürümesine hatta ağız kokusuna neden olur. Tartarlar zor yok edilmektedir ancak bitkisel çözümlerle yok edilebilir. Şimdi birlikte dişlerdeki tartar nasıl yok edilir inceleyelim.

Diş tartarları diş minesinin diş etleriyle birleştiği yerde biriken sarımsı ve hafif kahverengimsi renkte bir kütledir. Ayrıca birçok diş sorununu da beraberinde getirir. Diş tartarı nasıl yok edilir bakalım.
Öncelikle dişleri fırçalamak düzenli hale getirmek çok önemlidir. Dişleri fırçalamak bakteriyel plak oluşumunu önleyecektir.

Dişleri fırçalamak bakteri plaklarının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Plağı her gün dişleri fırçalayarak yok etmek gerekir. Çünkü plaklar ağızda kireçlendiğinde tartara dönüşür ve geri dönüşü çok daha zor olur. Bunun için uygun bir diş fırçası ve diş macunu kullanmak gerekir.

Diş ipi kullanmak da iyi bir ağız hijyeni sağlamak için önemlidir. Fakat diş ipi kullanımı yaygın değildir. Dişleri fırçalamak ise tek başına ağız hijyeni için yeterli değildir. Dişlerin arasında kalan kalıntıları da diş ipi ile temizlemek tartar oluşumunu engellemektedir.

Profosyonel bir diş temizliği bazen herkes için gereklidir. Daha zor bakteri plakları da dişlerimizde yer edinmektedir. Evde düzenli olarak diş temizliği yapmanın yanı sıra yılda 2 kez de profosyonel bir diş temizliği yaptırmanın faydası vardır.

Dişlerimizdeki tartarları evde tamamıyla kendimiz çıkaramayız ancak yinede bazı saydığımız yöntemler ile dişler biraz olsun temizlenebilir.
Doğal ve evde yapabileceğiniz bir çözüm olarak karbonat, susam ve portakal ve ya limon kabukları kullanmak faydalı olabilir.

Cevap bırakın