Doğum Sonrası Korse Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Doğum Sonrası Korse Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Doğum Sonrası Korse Kilo Vermeye Yardımcı Mıdır? Doğum Sonrası Korse Ne Kadar Kullanılır? Doğum Sonrası Korse Faydaları

0 203

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hamilelik döneminde kadınların ruh değişimi olduğu gibi beden değişimi de olur. Hamilelik döneminde kadınlar kilo alırlar ve çoğu kadın bu durumdan şikayetçidir. Kilo vermek kadının hem sağlığı için hem de kendini iyi hissetmesi için oldukça önemlidir. Kadınlar kilo aldıklarında kendilerini baskı altında ve mutsuz hissederler. Daha şık görünmek ister, daha iyi hissetmek ister ve bunun kilo vermekten geçtiğini düşünür. Korse kullanımı hem bedeni daha ince gösterir hem de bu sırada kilo vermeye yardımcı olur.

Doğum Sonrası Korseler Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalıdır?

Hamilelik öncesiyle, döneminde ve sonrasında her kadın için oldukça önemli bir süreçtir. Hamilelik sırasında olabileceği gibi hamilelik sonrasında da ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Sezaryen doğumda karında açılan dikişler kadınlar için doğumdan sonra en çok sorun oluşturan şeydir. Dikişlerin tutması ve kaynaması oldukça önemlidir. Normal doğum yağmış anneler ise doğumdan hemen sonra korse kullanmaya başlayabilmektedir. Fakat doktor onayı kesinlikle alınmalıdır.  Sezaryen doğumda ise durum böyle değildir. Yukarıda da dediğimiz gibi dikişlerin tutması ve kaynaması gerekir. Doğum yaraları ve ameliyat izleri geçmelidir. Bunlar gerçekleşmeden sezaryen doğumdan sonra korse kullanmak zararlıdır. Her iki doğum türünde de anneler muhakkak bir doktora danışmalı ve onayını almalıdır.

Ne Kadar Süre Korse Giyilmelidir?

Korse kullanımı ortalama olarak 3-6 hafta arasında olmalıdır. 3-6 hafta arasında korse giyilebilir. Her kadın özeldir ve farklıdır. Kendine göre bir vücut sistemi ve yapısı vardır. Bu sebeple kimisinde vücut eski halini kolay alır kiminde ise daha zor alır. Bu kişiden kişiye değişir. Korseler günlük hayat için oldukça uygun çamaşırlardır. Günlük yaşantıda da tercih edilebilir. Doğum sonrası korse kullanımında kadınlar gece yatarken korselerini çıkarmalıdır. Bu onların rahat etmesini sağlayacaktır.

Doğum Sonrası Korsenin Faydaları Nelerdir?

Düzenli ve belirli bir süre korse kullanımı hamilelikten sonra kadınların kilo vermesini ve formuna kavuşmasını sağlayacaktır. Bu korsenin en faydalı ve en yüksek oranlı kullanım amaçlarından biridir.

Korse beli dik tutar ve bu sayede oluşabilecek ağrıları engeller. Bunun haricinde belde bir kamburluk var ise bu durumu düzeltmeye ve kemik eğriliğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Korse karın kaslarına destek olur. Bununla birlikte duruşu düzeltir.

Korse kullanımı rahmin eski şeklini almasına yardımcı olan bir etkendir. Kadınların kilo vermek için korse kullandığı dönemde de daha zayıflatmadan daha formda bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

Korse karındaki sarkıklıkları toparlar ve bir süre kullanımın ardından o sarkıklıkların yok olmasına katkıda bulunur.

Doğumdan sonra karın kasları tahriş olmuş olacaktır. Korseler dışarıdan gelecek bir darbeye karşı bir kalkan görevi de görmektedir.

Anne doğumdan sonra lohusalık döneminde lohusalık depresyonu yaşayabilmektedir. Bunun sebeplerinden bir tanesi de annenin aynaya baktığında kendini eskisi gibi görememesi, eski kıyafetlerinin içine sığamamasıdır. Korse kullanımı annenin eski kıyafetlerini giyebilmesine yardımcı olur. Bu sayede anne lohusalık depresyonunu da yaşamamış olacaktır. En azından yaşıyorsa bile sebebi kendini güzel bulmaması olmayacaktır.

Cevap bırakın