Evde Yapılabilecek Cilt Maskesi Önerileri

Evde Yapılabilecek Cilt Maskeleri Önerileri

0 225

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bal Badem Maskesi

Bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem bu maske ve birkaç damla limon suyu bu maske için yeterlidir. Bademleri toz haline kadar dövün ve bal ile karıştırın. Üzerine birkaç damla limon suyu ekleyin ve karışım haline getirin. Ardından yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Salatalık Maskesi

Yarım salatalık ve ve kullanacağınız kadar bal bu maske için yeterli olacaktır. Yarım salatalığı kabuklarını soyup püre haline getirin ve bal ile karıştırın. Ardından yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Geri kalan salatalıktan 2 dilim kesin ve gözlerinizin üzerine koyun. 20 dakikadan sonra ılık su ile durulayın. Bu maske plajda güneşin altında fazla kaldıysanız cildinize çok iyi gelecektir.

Bal, Muz, Zencefil Maskesi

Bu maske kuru ve karma ciltler için uygundur ve cildin nem dengesini sağlar. Yarım muz, 2 yemek kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı zencefili püre haline getirin ve karışımı yüzünüze sürüp 30 dakika bekletin. ince bir tabaka halinde sürdüğünüz maskeyi ılık su ile yıkayın.

Çilek Yoğurt Maskesi

Bu maske tüm cilt tipleri için uygundur ve ciltteki hücreleri yenilemeye yaramaktadır. Bu maske için 2 yemek kaşığı süzme yoğurt ve blenderden geçirilmiş 10 adet çileğin püresi yeterli olacaktır. Püre ve yoğurdu karışım haline getirip cildinizde 15 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile yıkayın. Bu maske cildinizi uyaracaktır.

Domates Maskesi

Domatesin siyah noktaları ve sivilceleri tedavi edici etkisi vardır. Bu maskeyi uygulamak son derece kolaydır. Tek ihtiyacınız olan doğal bir domates! Bir domatesi ikiye bölün ve yüzünüze koyun. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Eğer rahatsız edecek düzeyde kızarıklık ve yanma hissederseniz beklemeden cildinizi yıkayın.

Gül Maskesi

Bu maskeyi yapabilmek için 5 adet taze güle ihtiyaç duyacaksınız. Gül yapraklarını macun haline gelene kadar ezin ve yüzünüzde bu gül macununu 30 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın. Bu maske cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırır ve cildinize parlaklık kazandırır.

Yumurta Maskesi

Bu maskede bize iki çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 adet yumurta akı  gerekmektedir. Yumurta akının içerisine balı ekleyin ve iyice karıştırın. Ardından limon suyunu ekleyin ve tekrar karıştırın. Homojen karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Cildinizde bu maskeyi 20 dakika bekletin. Ardından soyarak ve ya yağsız süt ile cildinizi temizleyin.

Cevap bırakın