Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir? Genital Estetik Türleri Nelerdir? Genital Estetiğin Önemi Nedir?

0 163

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her anlamda güzel bir görünüme sahip olmayı her insan ister. Herkes, fiziği güzel olsun, yüzü güzel olsun ve daha birçok detayı güzel olsun ister ve kendini güzel bulan insanlar daha özgüvenli ve iyi hisseder. Her insan her haliyle çok güzeldir. Çünkü onun tüm detayları kendine aittir. Ancak insanlar bazı görüntülerden hoşnut olmaz ve değiştirmek ya da bazı ufak dokunuşlar yapmak isterler. Bu gayet doğal bir istektir. Kişinin kendini iyi hissetmesi herşeyden önemlidir. Her canlı gibi kadın vücudu da zamanla değişime uğrayabilir fakat her kadın bu değişimden memnun olmaz. Kendini beğenmeyen kadınlarda psikolojik anlamda olumsuz sonuçlar doğabilir. Toplumun bakışları ve baskısı insanları fazlasıyla rahatsız eder. Bu nedenle kadınlarda özgüven azalır, psikoloji olumsuz etkilenir, aynaya bakmaktan kaçar, arkadaşlarından, partnerlerinden uzaklaşır. Şimdi bahsedeceğimiz şey ise kişilerin sevdiği kişilerden ve ya partnerlerinden kaçınmalarına neden olan bir sorundur. Ancak bilinçlenen kadınların artmasıyla artık bu tarz sorunlar kadınların içinde saklı kalmak yerine çözüme daha rahat kavuşabiliyor.

Kadınlarda fazla doğumdan, yaşın ilerlemesinden ve buna benzer daha birçok farklı nedenden kaynaklı genital bölgede bazı görsel bozukluklar oluşabilir. Bunlar başka hiçbir nedene bağlı olmaksızın genetik olarak da varolabilir ancak bazı nedenlerden dolayı kullanılan kremler, ilaçlar genital bölgede bazı görsel bozukluklara neden olabilir. Kadınlarda bulunan bu genital estetik kaydı çözüme kavuştuğunda kişilerin karşı cinsle ilişkisi daha kuvvetli ve rahat olabiliyor.

Genital bölgeyi oluşturan bazı bölümler vardır. Vagen, büyük dudak, küçük dudak, kızlık zarı, dudakların üst-tepe kısmı genital bölgeyi oluşturur. İşte bu bölgelerde yaşanan deformasyon ise kadınlarda rahatsızlık hissi oluşturur ve estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Bunun getirdiği cinsel isteksizlik, özgüvensizlik, cinsel anlamda yetersizlik gibi karşı tarafı da etkileyen sorunlar ortaya çıkar.

Belki birçok kadın hayatında bu tarz sorunlar yaşıyor ama utanma ve çekinme duygusundan dolayı genital estetikten yararlanmıyor. Bunun yerine evde bazı doğal yöntemler uygulamaya çalışıyor fakat bu yöntemler o bölgeye daha çok zarar verip tahriş olmasına neden olabiliyor.

İşte genital estetik bu noktada kadınların imdadına koşuyor. Genital estetik sayesinde genital bölgede oluşan estetik sorunlar kolaylıkla çözüme ulaştırılabiliyor. Genital estetikte yapılan bazı genital estetik dokunuşlarından bahsedelim.

  1. Labioplasti (Labium estetiği/ Büyük ve küçük dudaklarda yapılan estetik)
  2. Vaginoplasti (Vajina estetiği/Vajina daraltma operasyonu)
  3. Doğum sonrası yırtılmaların onarımı
  4. Kızlık zarı dikimi
  5. Mons pubis (Vajina üst kısımları, dudaklar bölgesi) dolgunlaştırılması

Labioplasti

Labium adındaki dudaklar, daha içerde yer alan ince küçük dudaklar; daha kalın ve dolgun olanlar ise büyük dudaklar olarak iki kısımdan oluşur. Zamanla bu bölgede yaşa ve ya başka etmenlere bağlı olarak sarkmalar görülebilir. Bu durum ise görsel bozukluğa neden olur. Yaz aylarında mayo ve ya bikini giyildiğinde önde görülen kabartı, dudakların sarkmasından kaynaklı oluşmaktadır. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da bu sarkmalar nedeniyle giriş kapanır ve bazı sorunlar oluşabilir. İşte bu sorunların giderilmesi basit bir operasyona bağlıdır. Bu uzamış ve ya sarkmış dudaklar kısaltma ve şekillendirme işlemleri ile istenen görüntüye kavuşturulabilir. Labioplasti işleminin ardından 4-5 hafta kadar cinsel ilişkide bulunulmamalıdır. Bunun haricinde kişi rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.

Vaginoplasti

Halk arasında vajina estetiği olarak anılan bu işlem, cerrahi olarak ve ya lazer ile yapılmaktadır. Bunlar sayesinde bu işlem rahatlıkla yapılabilir. Zmanla doğumlar nedeniyle ve ya daha başka nedenlerden dolayı, vajina bölgesinde genişlemeler görülür. Bu genişlemeler cinsel birliktelik esnasında daha az zevk almaya neden olur ve her iki taraf için bu rahatsız edicidir. Genital estetik ile genişleyen ve gevşeyen bu doku fazlalığı alınır ve daraltma işlemi ile gençleştirilme yapılır.

Doğum sonrası yırtılmaların onarımı

Vajinal doğum esnasında bebeğin başının rahat çıkarılabilmesi için bazı kesiler atılabilir. Bu işlem epizyotomi olarak adlandırılır. Bu işlemin ise yanlış ve ya kontrolsüz yapılmasında, sonrasında yeniden dikilmesinde oluşan hatalar o bölgenin çirkin görünmesine neden olabilir. Bu da oldukça rahatsız edicidir. Basit bir lokal anestezi ile bu durum ortadan kaldırılabilir.

Kızlık zarı dikimi

Sosyal ve ya ailevi nedenler ile kadınlar, kızlık zarı dikimi talep etmektedir. Talep edilmesin durumunda kızlık zarı onarılabilir ve bu da genital estetik çeşitleri arasında yer alır.

Mons pubis

Bu işlem ile kolay ve hızlı şekilde hastanın dudakları dolgunlaştırılabilir. Hasta bu işlemin ardından ise günlük hayatına rahatlıkla dönebilir.

Cevap bırakın