Göz Şişliğine Ne İyi Gelir? Göz Şişliği İçin 5 Pratik Öneri

Göz Şişliğine Ne İyi Gelir? Şiş Gözler İçin Pratik Öneriler. Şiş Gözler Nasıl Rahatlatılır?

0 162

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İşten geldikten sonra, yorucu bir iş toplantısının ardından, okuldan dönüşte ve ya sabah uyandığımızda tam uykumuzu alamamışsak gözlerimiz şişer ve ağrır. Etrafa bakarken gözlerimizi kısma refleksi gösteriririz. Gözümüzü bu haliyle zorladığımızda da gözlerimiz batar ve kanlanır. Bunları engellemek için bir kaç pratik öneride bulunmak istiyoruz. Birlikte göz şişliğine iyi gelecek pratik yöntemlere göz atalım.

 

Salatalık

Salatalık göz altı torbalarına çok etkili bir yöntemdir. Salatalık içerisinde antioksidan içerdiği için göz altı torbalarına ve şişliklere iyi gelir. Gözlerinize ihtiyaç duyduğunuzda buzdolabında olan bir salatalıktan iki dilim koyun ve en az 5 dakika öyle bekleyin. Salatalığınız ılıdığında farklı dilimler ile değiştirebilirsiniz. Bu göz altı torbalarınıza ve göz şişliklerinize çok iyi gelecektir.

Buz

Göz şişliklerinde buz koyma yöntemi en bilinen yöntemlerden biridir. Bu yöntemi şiş gözlerinize uyguladığınızda gözlerinizde büyük bir rahatlama hissedeceksiniz ve şişliklerin indiğini fark edeceksiniz. Çalışan kadınlar sabahları işe giderken makyaj yapmadan önce gözlerine birer küp buz koyarak gözlerindeki şişlikleri indirebilirler. Bu sayede daha kalıcı ve iyi görünen bir makyaj elde ederler. Erkekler ise uykusuz bir güne başlıyorlar ise gözlerine buz küpleri tutarak gözlerini rahatlatabilir ve güne daha zinde devam edebilirler. Çünkü şiş gözlere buz koymak kan dolaşımını hızlandırır ve şişlikleri indirir.

 

Çay Torbası

Hem yeşil çay hem de siyah çay ciltte sakinleştirici bir etki yaratır. Bu sayede göz şişliklerini de azalmış olurlar. İki adet çay poşetini çayınız yeterince demlendikten sonra alın ve soğutun. Buzdolabına koyarak daha hızlı soğumasını sağlayabilirsiniz. Ardından gözlerinizin üzerine koyup 10-15 dakika kadar bekleyin. Bu gözlerinizin şişliğini azaltacak ve gözlerinizdeki ağrıyı alacaktır.

Bunun bir benzerini yeşil çay ile yapabilirsiniz. Demlediğiniz yeşil çayı buz kalıplarını dökün ve donmasını bekleyin. İhtiyaç duyduğunuz anlarda ise 2 küp çıkarıp gözünüzün üstünde ve çevresinde gezdirin. Bu sayede gözlerinizdeki şişlik inecektir.

Yumurta Akı

Yumurtanın akını sarısından ayırın. Beyaz kısmı fırça yardımı ile iyice karıştırın ve göz altlarınıza sürün ve 15 dakika bekletin ardından ılık su ile yıkayın. Göz altındaki torbalardan kurtulmak için bu başka kullanışlı ve çok etkili bir yöntem olacaktır. Sadece göz altlarındaki halkalara değil gözlerdeki şişliklere de iyi gelmektedir. Ayrıca göz altınıza sürdüğünüzde göz çevrenize de sürerseniz göz çevrenizde oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçmiş olursunuz. Küçük bir kasede yumurtanın akını sarısından ayırın.

Patates

Buzdolabında bekletilmiş patatesi ikiye kesin, şiş bölgede daireler şeklinde 15 dakika kadar gezdirin. Salatalığın olmadığı durumlarda ve tek başına da patates kullanımı  göz şişlikleri için oldukça etkilidir. Patates dilimleri gözlerinizin altındaki fazla nemi de almaya yardımcı olur ve sizi yağlı bi cilt görünümünden kurtarır.

Cevap bırakın