İncelen Saçlar Nasıl Kalınlaştırılır?

İncelen Saçlar Nasıl Kalınlaştırılır? Saç Sağlığı Nasıl Korunur? Saçlar Ne Zaman İncelmeye Başlar?

0 578

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Saçlar farklı faktörlere bağlı olarak zamanla incelenebilir. Fakat artan teknoloji sayesinde artık incelen saçları kalınlaştırmak mümkündür. Bu tedavi edilebilir bir problemdir. İnce telli saçlara sahip olan insanlar vardır. Bu saç köklerinin yapısıyla ilgili bir durumdur. Her insanda kök yapısı farklıdır ve değiştirilebilir değildir. Saç kökünüz ince telli saçlara uygunsa bu noktada bir problem yoktur. Fakat saç kökünüzden farklı olarak saçlarınızda bir incelme varsa bu bir sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu problemin kaynağını bulmak ilk etapta yapmamız gereken en önemli şeydir. Sorunun kaynağını bulmadan hareket etmek saç incelmesi probleminin daha çok büyümesine neden olabilir. Bu sebeple problemin kaynağına inilmeli ve saç telini kök yapısına uygun hale getirmek gerekir.

Saç incelmesi ve saç dökülmesi birbirinden farklı problemlerdir. Fakat saç incelmesi saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Gün içinde dökülen 80-100 arasındaki saç teli normal düzeyde sayılmaktadır. Fakat bunun üzerine çıkan bir sayıyla karşı karşıyaysanız saç dökülmesinin nedenini araştırmalısınız.

Saç ve ya saç dokusu, iyi bakılması gereken, zaman zaman beslenmeye ihtiyaç duyan, canlılığını koruması için özenli davranılması gereken bir dokudur. Saç dokusuna zarar verdiğimiz durumda saçlar seyrekleşmeye başlayabilir. Bu noktada genetik faktörlerinde etkisi yüksektir. Fakat saç tellerinin zamanla incelmesi yetersiz ve sağlıksız beslenme ile alakalı olabilir. Düzleştirici, şekillendirici, maşa gibi ürünler kullanmak ve saçı ısıya maruz bırakmak, stres, mineral eksikliği gibi bir çok neden saçların incelmesine sebep olabilir. Hem bu ürünleri kullanıyor (maşa vs.) hem de saçınızı beslemiyorsanız saçınızın incelip dökülmesi son derece normal değil mi?

Saça yapılan müdahaleler son derece önemlidir. Bunun yanında saçı beslemek de son derece önem verilmesi gereken bir noktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız vücudunuzun mineral düzeyi iyi olmalıdır. Bunun yanında vücudunuzda vitamin oranı yüksek olduğunda bu tarz problemlerle karşılaşma ihtimaliniz düşecektir. Saçlarınız için yıkarken, yıkama sonrası ve şekil verirken doğal ürünler kullanmalısınız. Bu saç sağlığınızın korunmasına yardımcı olacaktır. Fakat içerisinde kimyasal bulunan ürünler saçınıza zarar verecektir, saçınızı sık sık boyamak buna örnek verilebilir. Günde su tüketimi 2 litrenin altına düşmemelidir. Bu tüm bedenimiz için olduğu gibi saçlarımız içinde çok önemledir. Saçı plastik fırçalar ile değil de at kılından yapılmış ve ya tahta fırçalarla taramanız saça olan zararı en aza indirir. Saçlarınıza özenli davranmanız sizin için ve saçlarınız için daha iyi olacaktır.

 

Cevap bırakın