Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuççu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuççu Kimdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuççu İletişim Bilgileri Nelerdir?

0 1.063

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Prof. Dr. Recai PABUÇÇU 1975 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden Askeri Hekim olarak mezun olmuştur. 1979-1983 yılları arasında GATA Kadın Doğum Anabilim Dalında Asistanlık, 1983-1984 Başasistanlık görevi yapmıştır. Ardından 1984 yılında Yardımcı Doçentliğe atanmıştır.

1985-1987 yıllarında British Columbia Üniversitesi Vancouver KANADA’da jinekolojik mikrocerrahinin kurucularından ve dünyanın en ünlü laparaskopi uzmanlarından Prof. Dr. Victor GOMEL’ in yanında Clinical Fellow olarak çalışmıştır. Burada üreme endokrinolojisi laparoskopi, histereskopi mikrocerrahi ve tüp bebek konularında eğitim almıştır. 1987 yılında Üniversite Doçentliği ünvanını almış ve GATA Kadın Doğum Kliniğinde Üreme Endokrinolojisi Laparoskopi-Histereskopi ve Tüp bebek konularında çalışıp bu üniteleri kurmuştur. Prof. Dr. Recai PABUÇÇU 1993 yılında Profesörlüğe atanmıştır. 1995 yılında ise aynı kliniğin Anabilim Dalı Başkanlığına atandı. 2002-2005 yılları arasında TSK’da Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Hizmetleri bölümünü kurmuş ve çalışmıştır.

Recai Pabuççu 1987 yılından bu yana tüp bebek ve kısırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Şuan hala Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Centrum Ankara Tüp Bebek Merkezi Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İletişim Bilgileri;

Mevlana Bulvarı No:86/88, Çankaya Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi (Adres 1)

Nenehatun Cad.No:59 Gaziosmanpaşa Ankara Kadın Sağ.Ve Üreme Merkez, Ankara Centrum Klinik Özel Ankara Kadın Sağlığı Ve Tüp Bebek Merkezi (Adres 2)

Cevap bırakın