Op. Dr. Aret KAMAR Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Aret Kamar Kimdir?

0 516

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Op. Dr. Aret KAMAR

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1967 yılında İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimimi Esayan Lisesinde tamamladı. Ortaokul ve liseye Özel Pangaltı Lisesinde devam etti. 1983-1984 öğretim yılında liseyi birincilikle bitirmiş ve üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. 1984 – 1989 yılları arasında üniversite eğitimi gördü. Ardından  1990 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak, Taksim İlkyardım Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, tecrübe kazanmak üzere, asistan doktor olarak çalışmaya başladı.

1995 yılı başında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Mecburi hizmet için Denizli Buldan Devlet hastanesinde 1995′ te göreve başladı. Göreve başladıktan 3 yıl sonra  hastane başhekimi olarak atanmıştır. 7 yıl başhekimlik yaptı. Asistanlık döneminde ve uzman doktorluk süresince, endoskopi ve infertilite ( kısırlık ) üzerinde durdu.

Asistanlığı sırasında, o zamanlar için  tüm dünyada yeni uygulanmaya başlayan, bugün ise güncel teşhis yöntemleri arasında olan, sonohisterografi ve histereskopi konuları üzerine gitti. Kısırlık tedavisinde yeni bir ilaç alternatifi olan ‘aromataz inhibitörleri’ ile ilgili çalışmalar ve yayınlar yapmıştır. Denizli’deki görevine devam ettiği esnada 2003 yılında,  Ege Üniversitesi Tüp bebek Merkezinde çalıştı ve burada tüp bebek sertifikası aldı. 2005 yılında devlet memuriyetinden istifa etti ve istifa ettikten sonra İstanbul Gümüşsuyu / Taksim’de İstanbul Tüp bebek ve Kadın Sağlığı Merkezini kurdu. 2006 yılında kurmuş olduğu sağlık merkezi bakanlık tarafından ruhsatlandırıldı. Halen kadın hastalıkları ve doğum hekimliği yanında, kısırlık ve tüp bebek alanında, ekibi ile birlikte çalışmalar yürütmekte ve sosyal bir yara olan kısırlık konusunda insanlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Evli ve iki kız çocuk sahibidir.

Adres: Halaskargazi, Vali Konağı Cd. No:73, 34371
Şişli/İstanbul

Cevap bırakın