Prof. Dr. Deniz Ulaş Hızlı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Prof. Dr. Deniz Ulaş Hızlı Kimdir?

0 1.191

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Prof. Dr. Deniz Ulaş Hızlı, 1977 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Tarsus’ta Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi’ni başarıyla bitirdikten sonra aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak Ankara’ya yerleşti. 2001 ve 2006 yılları arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum (Jinekoloji) alanındaki uzmanlık eğitimini Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

Kariyeri boyunca Yozgat, Bakü ve Ankara’da görev aldı. 2010 Yılında Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlayarak akademik kariyer yolunda ilk adımını atıp 2011 yılında Yardımcı Doçentlik unvanına hak kazandı. Ardından yapmış olduğu çalışmalarla 2014 yılında Doçent, 2020 yılında ise Profesörlüğe yükselerek Akademik anlamda zirveye ulaştı.

Prof. Dr. Deniz Ulaş Hızlı 200’ü aşkın bilimsel makale ve deneysel çalışmayla büyük bir deneyim kazanmış, yurt içi ve yurt dışı bir çok eğitim ve seminere katılım sağlayıp tıp alanındaki güncel teknoloji ve gelişmeleri takip etmiştir.

Tüp bebek tedavileri ve kadın hastalıkları konusunda Ankara’da kendi özel kliniğinde tedavi vermekle birlikte Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde Profesörlük unvanıyla akademik kariyerine devam etmektedir.

Ayrıca Prof. Dr. Deniz Ulaş evli ve iki çocuk annesidir.

Cevap bırakın