Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar? Saçları Hızlı Uzatmanın Yöntemleri Nelerdir? Saçları Hızlı Uzatmanın Yolu Nedir?

0 201

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kadınlar dönem dönem farklı saç modelleri denemek ister. Kimi zaman uzun saçlı olmak isterken kimi zaman kısa saçı tercih ederler. Uzun süre uzun saç kullanmış biri bir süre sonra saçlarını kestirmek; uzun süre kısa saç kullanmış biri de sıkılıp bir an önce saçlarını uzatmak isteyebilir. İşte burada saçlarından sıkılmış uzun saçlara hızlı şekilde kavuşmak isteyen kişiler için hızlı saç uzatma adımlarını ve yöntemlerini sizler ile paylaşacağız. hadi birlikte inceleyelim.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Yumurta Akı

Yumurtayı sarısından ayırıp akını saçınıza güzelce yedirin. Ardından saçınızı streç film ile sarın ve birkaç saat bu şekilde bekletin. Sonrasında ise saçlarınızı yıkayın . Yumurta akının kokusu geçecektir bu konuda tedirgin olmayın.

Düzenli Saç Taramak

Her kadın zaten düzenli olarak saçlarını taramaktadır. Fakat biz yine de söyleyelim. Saç diplerine masaj yaparak saç taramak kan akışını hızlandırarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Geniş dişli fırçalarla ve ya sadece saç dipleri için ayrılmış masaj aletleriyle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kür Kullanmak

Biberiye yağı, jojoba yağı, lavanta yağı, kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağını aktardan azar miktarda alarak hazırlayacağınız kürler saçlarınızı hızlı şekilde uzatacaktır. Her bir yağ çeşidinden üçer damla bir sos tenceresine ekleyin ve kısık ateşte karıştırarak ısıtın. Saç diplerinize masaj yaparak yedirin.

Maske Kullanmak

Haşlanmış patatesin suyunu, bal ve yumurta ile karıştırın. Oluşan maskeyi saç diplerinizden başlayıp aşağı doğru uygulayın. Böylelikle hızlı uzayan sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Aleo Vera Maskesi

Yarım tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 fincan aloe verayı iyice karıştırın ve sonrasında karışımı saçlarınıza sürüp yarım saat bekletin. ardından saçlarınızı durulayın. Bu sağlıklı maskeyi belirli aralıklarla yaptığınız sürece saçlarınız hem sağlıklı olacak hem de hızlı uzayacaktır.

Elma Sirkesi

Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız saçlarınızı duşta durularken durulama suyunuza bir kaç damla doğal elma sirkesi damlatın ve bu şekilde saçlarınızı durulayın. Elma sirkesi saç köklerinizi besler ve hızlı uzamasını sağlar.

Palmiye Yağı

Saç uzatmada E vitamini oldukça etkilidir. Palmiye yağını elinize bir miktar dökerek saç diplerine gelmeyecek şekilde saçlarınıza sürün. Saçlarınızda yağı 10 dakika beklettikten sonra saçınızı şampuanlayın ve durulayın. Böylelikle saçlarınız beslenecek ve hızlı uzayacak.

Saçlarınızı Yıpratmayın

Saçların hızlı uzamasını istiyorsanız kırılmasına neden olacak hareketlerde bulunmamalısınız. Saç şekillendiricileri, sürekli fön ve ya saç düzleştirmek saçların kırılmasına neden olur. Saçınıza verdiğiniz ısılar saçlarınızı nemsizleştirir ve kırar ayrıca dökülmesine de neden olur. Saçlarınızın hızlı şekilde uzamasını istiyorsanız saç şekillendirici gibi ürünlerden uzak durun.

Saç Kremi Kullanın

Saç bakım kremleri saçların beslenmesine yardımcı olur. İçerisinde katkı maddesi bulunmayan doğal saç kremleri kullandığınız durumda saçlarınız beslenecek ve hızlı uzayacaktır. Saç diplerinizin güçlenmesi ve sağlığı için doğal saç kremleri kullanmak faydalıdır.

Saçlarınızı Narin Yıkayın

Saçlara sadece düzleştirici, fön makinası gibi ürünler kullanarak zarar vermezsiniz. Saçlarınızı çok sert taramak, yıkarken sert hamleler yapmak da saçların yıpranmasına neden olur. Saçlar yıkanırken saç dipleri sert değil, parmak uçları ile masaj yaparak yıkanmalıdır. Böylelikle hem saç diplerinizi uyaracak ve kan dolaşımını hızlandıracak hem de zarar vermeden yıkamış olacaksınız.

Uyurken Saçlarınızı Açın

Geceleri saçları bağlayarak uyumak hem saçlara zarar verir, hem de kalitesiz bir uykuya ve uyanıldığında baş ağrısına neden olur. Saçları bükmek, sıkı tutmak ve uyurken ezmek saçların güçsüzleşmesine yol açar. Bu nedenle gece saçlarınızı tarayıp açık bırakmalı ve o şekilde uyumalısınız.

Cevap bırakın