Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir? Siyah Noktalara Ne İyi Gelir? Siyah Noktalar Nasıl Azaltılır? Siyah Noktalar Sıkılmalı Mıdır?

0 334

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Siyah noktalar ciltte özellikle yüzde ve yüzün en yağlı olan kısımlarında oluşan ve rahatsız eden bir durumdur. Ciltte siyah noktalar görünmesi hoş bir görüntü sağlamaz ve siyah nokta cildin kirli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle giderilmelidir. Peki nasıl? Siyah noktalar nasıl giderilir birlikte inceleyelim.

Siyah nokta oluşumunu engellemek için cildi temiz tutmak gerekir. Bunun için eczanelerde satılan siyah noktalara özel cilt temizleme tonikleri kullanılabilir. Gözeneklerin kirden tıkanması zamanla siyah nokta oluşturur. Bu nedenle cildi düzenlik olarak temizlemeli ve makyajdan sonra hemen güzel bir temizlik yapmalıyız. Düzenli olarak ihtiyaç durumuna göre maske yapmak da siyah nokta oluşumunu engelleyecek ve olan siyah noktaların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Siyah noktaları sıkmak yerine sıcak su ile nemlendirin. Bunu duştan sonra yapabilir, buhar banyosu yapabilir ve ya nemli sıcak bir havluyu yüzünüzde bekletebilirsiniz. Ardından siyah nokta bantları kullanarak siyah noktalarınızı giderebilirsiniz.

Buhar banyosu için su kaynatmalı ve ardından yüzünüzü sıcak suyun buharında bir süre tutmalısınız. Böylelikle gözenekleriniz açılacak ve temizlenebilir hale gelecektir. Cildi gerekli bakımı yaptıktan sonra toniklemeli ve açılan gözenekleri kapatmalısınız. Ardından da güzelce nemlendirmelisiniz.

Siyah noktaların giderilmesine yardımcı olacak bazı maskeler vardır. Bunlara birlikte bakalım.

  • Bir yemek kaşığı yulaf ununun içine yarım fincan kadar su ilave edin ve unu kıvama getirin. Ardından siyah nokta olan bölgelere uygulayın ve kuruduktan sonra temizleyin.
  • 1 adet aspirini toz haline getirin ve üzerine karbonat ekleyin. Kıvam alması için biraz su ekleyerek karıştırın ardından siyah noktalarınız olan bölgelere sürüp bekletin. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın.
  • Bir tatlı kaşığı hakiki balı yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin. Kurumasının ardından yüzünüzü ıslak kağıt havlu ile silin.
  • Bir kase yoğurda 1 adet limon sıkın ve karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin. Su ile yıkayın.

Cevap bırakın