Tırnaklar Nasıl Güçlendirilir?

Tırnaklar Nasıl Güçlendirilir? İşte Tırnakları Güçlendirmek İçin Gerekli Olan Herşey Bu Yazıda

0 234

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Tırnaklar bazen güçsüzleşip kolaylıkla kırılabilir. Bu nedenle özellikle de kadınlar tırnaklarını güçlendirmek için yöntemler arar. Bizde sizler için şimdi tırnakların nasıl güçlendirilebileceğini paylaşacağız. Birlikte inceleyelim.

Tırnakları doğal bir şekilde güçlendirmek önemlidir. Sürekli kırık ve yıpranmış tırnaklarla dolanmayı hiç kimse istemez. Ayrıca tırnakların sağlıksız olması zamanla daha da büyük sorunlara neden olabilir. Bu nedenle tırnaklar güçlendirilmelidir. Tırnakları güçlendirmek için uygulanacak yöntemler düzenli olarak uygulanmalıdır. Ancak bu şekilde gerçek bir etki yaratacaktır.

Tırnaklar sağlıklı olduğunda yüzeyinde pürüzler olmaz ve sert olur. Fakat tırnaklar güçsüz olduğunda sarımsı bir görüntü de kırılgan olur.

Tırnakların sağlıksız olması beslenme yetersizliği ve ya farklı altta yatan hastalıklardan kaynaklı olabilmektedir. Şimdi tırnakların nasıl güçlendirileceğini birlikte inceleyelim.

Tırnaklar Nasıl Güçlendirilir?

  • Biyotin içeren yiyecekler tüketmek tırnakların kırılmasını engeller. B7 vitamini içeren bazı gıdalar tırnakların güçlenmesine yardımcı olur. B vitamini türündeki yiyecekler enerjiyi dönüştürür ve tırnakların, saçların sağlıklı olmasını sağlar. Bira mayası, pişmiş yumurta, sardalya, kuru yemişler, tam taneli tahıllar, baklagiller, karnabahar, muz, mantar biyotin içeren yiyeceklerdir.
  • Devamlı olarak oje sürmek ve ya takma tırnak kullanmak tırnakların zayıflamasına neden olur. Tırnaklarımızın yüzeysel katmanlarının zayıflaması oje ve takma tırnak nedeniyle olabilmektedir. Bu nedenle oje süreceksek bile dikkatli seçimler yapmalıyız. En iyi oje formülleri su bazlı olan ve doğal maddeler içeren ojelerdir. Eczaneler ve güvenilir markalardan oje seçmek tırnak sağlığı için önemlidir.
  • Kimyasal maddeler de tırnakların güçsüzleşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle tırnak sağlığını korumak için temizlik ürünleri ve ya farklı kimyasal maddeler ile temas ederken eldiven kullanılmalıdır.
  • Elleri düzenli olarak yıkamak ve tırnakların altındaki kir ve pisliği temizlemek tırnak sağlığını korumak için oldukça önemlidir. Tırnaklarınız uzadığında düzenli olarak kesmelisiniz. Ayrıca tırnaklara düzenli biçimde şekil vermek de tırnak sağlığını artırır. Tırnakları kestikten sonra törpü ile şekil verilmelidir.
  • Tırnak kenarlarını ve tırnakları nemlendirmek de tırnakların güçlenmesine yardımcı olur. Tırnakların kırılmasını engellemek için tırnaklara özel nemlendiriciler kullanılabilir.
  • Protein tüketmek tırnak sağlığını artırmaktadır. Keratin oluşumunu artıran besinler tüketmek tırnakları güçlendirmek için çok önemlidir. Sığır, tavuk ve hindi tüketmek, yumurta, süt ürünleri, yağlı balıklar, baklagiller, kuru yemişler, tam taneli tahıllar protein içeren besinlerdir.
  • Ilık su içerisine limon damlatarak tırnakları bir süre bekletmek de tırnakların nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Cevap bırakın