Uyumadan Önce Hangi Bakımlar Yapılmalıdır?

Uyumadan Önce Hangi Bakımlar Yapılmalıdır? Uyumadan Önce Yapılabilecek Pratik Bakımlar Nelerdir? Günlük Bakımda Hangi Adımlar Olmalıdır?

0 627

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Başta kadınlar olmak üzere her insan uyandığı sabaha temiz, pak, rahat ve güzel başlamak ister. Bunun için ise bakım kaçınılmazdır. Bazen bakım yapmaya zaman bulamayabilirsiniz. Ancak sizler için çok pratik olan ve yaptığınızda hayatınıza olumlu katkısı olan bakımlar yaparak bu anlamda biraz daha aktif olabilirsiniz. Uyumadan önce asla kirli bir ciltle yatağa girilmemelidir. Bunun için ise yapılacak 5 dakikalık bir bakım bile cildinizin sağlıklı kalmasına ve güzelleşmesine yardımcı olur.  Şimdi birlikte uyumadan önce hangi bakımların yapılması gerektiğini inceleyelim.

  • Uyumadan önce bazı bakımlar yapmak hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için oldukça faydalı olacaktır. Bakım yapmaya uzun vakitler ayıramasak bile 5 dakika içerisinde gerekli bakımlarımızı yapabiliriz.
  • Sabah uyandığımızda göz altı torbalarımız belirginleşmiş ve gözlerimiz şişmiş olabiliyor. Bunu engellemek içinse gece yatmadan önce göz altlarınıza badem yağı ve kahve yağı damlatmanız faydalı olacaktır. Birkaç damla damlatarak bastırmadan masaj hareketleri ile nazikçe göz çevrenize yağları yediriniz. Böylelikle uyandığınızda göz torbalarınız daha az olacak ve daha canlı bir göz çevresine sahip olacaksınız.
  • Kaş ve kirpiklerinize de badem yağı sürmek uzamasına yardımcı olacaktır. Bir temiz boş maskara fırçası ile kirpik ve kaşlarınıza badem yağı sürmelisiniz. Aynı şekilde badem yağı ile tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize de bakım  yapabilirsiniz.
  • Tırnak sağlığı için shea yağı ve hindistan yağı çok etkili olacaktır.
  • Saçlarınızı yatmadan önce taramanız uyku kalitenizi artıracak ve uykuya sizi hazırlayacaktır. Ayrıca nazikçe tarayıp yattığınızda saçlarınız daha sağlıklı olacak ve daha hızlı uzayacak.
  • Gece yatmadan önce hafif bir temizleme jeli ile cildinizi temizlemeli ve ardından nemlendirmelisiniz. Bunu bir gece kremi ile, serum ile yapabilirsiniz.
  • Yastık kılıfını sık sık değiştirmek de cildinizde oluşacak siyah noktaları ve sivilceleri engelleyecektir. Ayrıca yastık kılıfı seçiminde saten ve ipek yastık kılıfı seçmek saçlarınızın elektriklenmesini engeller ve saç sağlığınızı korur.
  • Dişlerinizi fırçalamak temel bir gerekliliktir. Ancak gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamayı da kendinize yapacağınız bakım aşamasına eklemeyi kesinlikle unutmamalısınız.

 

Cevap bırakın